włoska restauracja Kraków centrum

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród szerokich wariantów, jakie daje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i czasem z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. włoskie jedzenie w Krakowie Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film