włoska restauracja Kraków centrum

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz nie jest drogie. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi konsumenci kosztują mniej znane dania obiadowe takie jak tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się też nie tak znane włoskie potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz dania z wielu zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Posiłek w charakterze włoskim bez wyjątku musi obejmować też wino. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. Kraków La grande Mamma Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać nie mały wachlarz win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film