Kraków gotuje się na wybory

Najważniejszym spośród globalnych problemów w większości miast w naszym kraju jest transport. Nasze miasta nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich ulicach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Wśród innych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wybijają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne drogi, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, by jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale również tramwajami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.